O nás

Abarat je rodinná čajovňa, ktorý vznikol zo zanietenia k scifi a fantasy všetkých druhov. Okrem čajov ponúkame množstvo doskoviek a kartových hier (máme ich vyše sto), máme rozsiahlu scifi a fantasy knižnicu, a najnovšie máme pre našich zákazníkov k dispozícii aj virtuálnu realitu. 

Abarat je nielen čajovňa, ale aj (v dobrom zmysle slova) hráčsky brloh, kde si môžete zahrať ktorúkoľvek zo širokého výberu rôznorodých hier a stretnúť ľudí, ktorí tiež zbožňujú všetky možné žánre fantastiky.

A prečo Abarat? Abarat je knižná séria od autora Clivea Barkera, vykresľujúca svet 25 ostrovov predstavujúcich jednotlivé hodiny dňa (25. hodina je čas, ktorý nepodlieha času). Každý z týchto ostrovov je úplne iný, tak ako u nás v čajovni je každá miestnosť iným svetom.

Máme pre vás na výber množstvo čajov

V knižnici je veľmi ľahké zablúdiť do iných svetov, či už čítaním kníh, ktorých máme cca tisíc, alebo prostredníctvom virtuálnej reality, ktorú prevádzkujeme ako jediní v Prešove. Herňa je stavaná na spoločenské hry, z ktorých mnohé na Slovensku ani nevyšli a nájdete ich len u nás. 

Máme hry od rýchlych päťminútoviek po ťažké niekoľkohodinové stratégie. A salónik patrí oddychu, či už pri vodnej fajke, alebo ľahkej nenáročnej hre. A všade si môžete vychutnať aj belgické a slovenské remeselné pivá či limonády.

Prosím, pozývame Vás k nám snívať 🙂

A toto sme my. Váš rodinný tím. Ajka, Jožo a výpomoc v tréningu Lily a Auri 🙂